Infolinia 52 307 07 09
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

7 mitów dotyczących herbaty

0
7 mitów dotyczących herbaty

Gorący napój zaparzany z liści jest chętnie spożywany na całym świecie. Warto jednak mieć na uwadze istnienie pewnych mitów na jego temat, które funkcjonują w społeczeństwie. Z jakimi 7 stwierdzeniami dotyczącymi herbaty można się więc spotkać? Zapraszamy do przeczytania artykułu na ten temat.

Rzekome fakty na temat gorących napojów

Często można usłyszeć stwierdzanie, iż zielona herbata jest zdrowsza od czarnej, gdyż pochodzą z różnych roślin. Obydwie te informacje są nieprawdziwe. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj liści uzyskiwany są z tej samej rośliny, więc ich skład chemiczny jest bardzo podobny na początkowym etapie. Różnią się sposobem obróbki, który nie sprawia jednak, że zielona herbata staje się zdrowsza od czarnej.

Innym mitem jest informacja, iż podczas parzenia napoju w Chinach można spotkać się z wylewaniem pierwszej porcji. Jest to jednak częściowo nieprawda. Chińczycy stosują bowiem preinfuzję, a więc wylewają napój powstały w wyniku płukania i namaczania liści, co ma je przygotować do właściwego parzenia.

Popularne mity o herbacie

Warto też zaprzeczyć informacji, że napój ten działa odwadniająco na organizm. Sytuacja prezentuje się w przeciwny sposób - nawadnia równie dobrze, co zwykła woda. Niepożądane skutki może przynieść jedynie wypicie bardzo dużej ilości, ze względu na obecność kofeiny. Uważa się także, że napój ten wypłukuje magnez z organizmu. W pewnym stopniu jest to prawda, ale efekt ten jest słabo zauważalny - aby przyniósł negatywne skutki trzeba byłoby wypijać naprawdę duże ilości napoju.

Można też obalić mit dotyczący pozytywnego wpływu bawarki na laktację. Nie ma bowiem żadnych wiarygodnych potwierdzeń tego faktu, nie należy go więc powielać. Ponadto nieprawdą jest stwierdzenie, że czas parzenia napoju wpływa na jego właściwości pobudzające lub uspokajające. Prawdopodobnie spotkać się można z wieloma innymi mitami na temat herbaty. Warto jednak mieć na uwadze, że te wymienione w powyższym tekście nie są prawdą i można nim częściowo lub w całości zaprzeczyć.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium